Hacker News
new
|
past
|
comments
|
ask
|
show
|
jobs
|
submit
login
astura
on July 23, 2023
|
parent
|
context
|
favorite
| on:
How to make cheese at home
Something I've noticed about Yogurt specifically - yogurt is very expensive at the grocery store (almost $5 for the 32 oz tub of plain store brand) but much cheaper at Walmart ($2.36 for a 32 oz tub of plain store brand).
Guidelines
|
FAQ
|
Lists
|
API
|
Security
|
Legal
|
Apply to YC
|
Contact
Search: